kongre-merkezleri-belgelendirmesi

Kongre Merkezleri Belgelendirmesi

Kongre kavramının asıl kökeni, Latince <congressus> sözcüğüdür ve toplantı buluşma anlamına gelir. Kongre, bir veya daha fazla günle sınıflandırılmış ve önceden kararlaştırılmış bir program çerçevesinde uzmanlık gerektiren bilimsel alanlarda veya meslek kollarında belirli bir konuda bilgi alışverişini amaçlayan ve özellikle toplanılan yerin dışından gelen kişilerin de katılımlarıyla meydana gelen bir toplantıdır

‘’Kongre’’ terimi benzer bütün etkinlikleri kapsamaktadır: çalışma yeri, sergi, konferans, eğitim oturumları, tartışma alanı, kongre, toplantı, ürün ve sunum etkinlikleri, seminer, sempozyum vb.

Kongre Merkezi; içinde teknik donatımlı çeşitli büyüklükte toplantı salonlarını bulunduran ve kongrelerle ilgili bütün hizmetleri verebilme amacına uygun yapılardır. Kongre merkezleri, iyi bir altyapıya, gelişmiş ulaşım imkânlarına sahip olmalıdır. Daha sonra merkezin içyapısındaki teknik detaylar önem kazanmaktadır. Ayrıca iyi bir teknik ekip ve güvenlik sistemi de merkezlerde aranan öğelerdir.

 

 

 

Etiket : kongre-merkezleri-belgelendirmesi