Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İşlemleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İşlemleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İşlemleri

AEEE Uygunluk Bildirimi İşlemi 

Elektrikli ve elektronik eşyalarda bazı zararlı maddelerin kullanımının sınırlandırılması amacıyla bakanlık bu ürünleri ithal eden ve üreten firmaların takibini yapabilmek amacıyla bildirimi zorunlu kılmıştır. Bu bildirimin her yıl Şubat ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir. Bildirim kaydı için uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Pil-Akü İthali Tareks İşlemleri

Pil ve Akümülatörlerin ithalat denetimiyle ilgili tüm işlemler TAREKS üzerinden ve risk analizine göre yapılır. Başvurular elektronik ortamda firma tanımlaması, ön izin başvurusu ve ithalat tescil öncesi başvurusu olarak 3 aşamada tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. 

Katı Yakıt İthalatçı Kayıt Belgesi ve Kontrol Belgesi

İthal edilmek istenilen Taşkömürü, Linyit vb. katı yakıtların ithalinde malın Türkiye gümrük kapısına gelmesinden önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “Katı Yakıt İthalatçı Kayıt Belgesi” , Ozon Tabakasını İncelten Kimyasalların ithalinde de ‘‘OTİM Kayıt Belgesi’’ alındıktan sonra “Kontrol Belgesi” alınması gerekmektedir.

İthalatçı Kayıt Belgesi ve Kontrol Belgesi alınması ile ilgili yapmanız gerekenler ve sağlamanız gereken şartlar hakkında uzmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

BİLKALİTE Eğitim Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmetleri

Bil Kalite olarak sektörde, araştırma ve geliştirme üzerine sürekli yatırım yapmaktır. Bu strateji; yenilikçi, kullanımı kolay, yüksek...

Bize Ulaşın

  •  Uğur Mumcu Mah. Nurçiçeği Sk. Şehr-i Naz Konakları. No: 7/17 Kartal / İSTANBUL
  •   0216 459 06 52
  •   0530 543 99 91
  • info@bilkalite.com

e-Bülten

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.